İçeriğe geç

Blokzincir ve IoT Kompleksinin Muhteşem Eseri Hyundai Dac!

Hyundai tarafından desteklenen Blockchain tabanlı IoT sözleşmeleri ve ödeme platformu, HyundaiDac!

Ekonomi ve teknolojiyle bütünleşen ve son derece kullanışlı bir dijital para oluşturmuş olan bir projenin faydalarından bahsedeceğim. Öncelikle bu derece ileri teknoloji içeren bir sözleşme ve ödeme platformunun arkasında, HYUNDAI ismini görmek sizleri hiç şaşırtmadı değil mi? Artık uzay çağında, teknoloji çağında, dijital cihazların adeta organımız gibi işlev gördüğü bir devrin içindeyiz. En büyük isimler birbirinden ileri projeleri ortaya koymakta rekabet ediyor, şahsım adına ben Hyundai gibi büyük bir teknoloji firmasının desteklediği bir projeyi hevesle inceledim ve sonuç olarak şimdi yazıya döküyorum. Eh yaşadığımız çağın doğal sonucu, ortaya çıkan projelerin faydalı olabilmesinin tek yolu teknolojiye entegre olmaktan ve en ileri düzeyde onu kullanıcılara sunmaktan geçiyor. Bu proje Koreli bir ekip tarafından titizlikle hazırlanmış ve en ileri teknolojik yenilikler kombine edilmiş. Projeyi diğerlerinden ayıran şey onun amaçladığı, hedeflediği şeylerde kendini gösteriyor.

Amaç ne mi?

HyundaiDac, Hdac Tokenleri oluşturmuş ve yarattığı bu proje sayesinde bu tokenler ile kullanıcıların yaptığı işlemlerde veya çeşitli transferlerde adeta kendi kendisinin bankası olmasını hedefliyor. Proje kapsamında blockchain tabanlı bir sistem oluşturulmuş ve bunu Fintech, IoT gibi diğer ileri düzey teknolojik unsurları da içinde barındıracak şekilde dizayn etmiş bir ekipten söz ediyoruz. Hdac’ın bu yepyeni teknolojisi IoT cihazları arasında, şimdiye kadar görülmüş en hızlı, en güvenli ve en verimli bağlantıyı sağlıyor.

Daha ne kadar iyi düşünülebilirdi?

IoT bu projede ne gibi bir işlev görüyor?

Internet of Things (IoT), blockchain tabanlı bir sistem içerisinde elbette ki yer almalı. Teknoloji hem ekonomik hem sosyal hayatta bizim için vazgeçilmez bir araç ve her anımızı dijital cihazları kullanarak geçiriyoruz. İşte IoT, tüm bu dijital cihazların internete erişerek birbiri ile bağlantı kurabilmesini ve ayrıca birbirine de erişebilmesini ifade ediyor. Yani IoT teknolojiden, dijital aletlerden bağımsız bir kavram değil. Örneğin hergün işle ilgili bir dilekçe yazarken, bir sözleşme hazırlarken, bazense bir ödeme yaparken dijital cihazları kullanıyoruz. Dijital cihazlar olmadan bir günü geçirmiyoruz bile. Ekonomik yönden ve sosyal yönden hayatımızın böylesine içine işleyen bir teknoloji istilasına karşı koymak imkansız.

İşte HyundaiDac sistemi; kullanıcılarının blockchain tabanlı IoT sözleşmeleri, anlaşmaları ve ödemeler yapabilmesini amaçlıyor. Ve merak etmeyin, son derece güvenli!

Hdac Ödeme Platformu nedir ve nasıl işliyor?

Bu platform sayesinde adeta kendi kendinizin bankası olacaksınız ve ödemelerde, işlemlerde tam bir kontrol sağlayacaksınız. Kulağa ne kadar güzel geliyor değil mi?

Hdac Tokenler, cihazlarımızın kullanabileceği bir para birimini temin etmeyi sağlıyor. İnteraktif bir güvenlik ağı içerisinde, yaptığımız tüm işlemler ve transferlerle ilgili her türlü bilgiye sahip olmamız ve tüm bu prosedür üzerinde yüzde yüz hakimiyet kurmamız mümkün. IoT genel olarak dijital cihazları içeren bir kavram olduğundan ve biz de bu işlemleri yaparken dijital cihazları kullanacağımızdan karşımıza çıkan en büyük zorluk elbette mahremiyet; yani güvenlik. Bu zorluk karşısında Hdac; özel ve genel amaçlı kullanıcılar için eşsiz nitelikte hibrit bir blockchain ağı yapılandırmış. Böylelikle kullanıcıların çok hassas, gizli verileri asla açığa çıkarılamayacağı gibi aynı zamanda paraya da hiçbir üçüncü kişilerce erişilememesi temin ediliyor. Sistem virüslere karşı duyarsızdır, etkilenmez. Böylelikle kullanıcılar kaygısızca cihazlarıyla bağlantı kurmanın keyfini yaşayabilirler. Bu hibrit güvenlik ağı sayesinde her şey tam da planlandığı şekilde gider!

Hdac tarafından ortaya konulan bu hibrit blockchain ağı ile kullanıcılara güvenilirlik, gizlilik ve tam bir bütünlük vaat ediliyor.

Blockchain ve IoT karıştırılarak, adeta birbirinin içinde erimiş diye tabir edebileceğimiz kadar bütünleşmiş bir sistem ortaya çıkarılmış. Böylelikle çok güvenli bir ortam yaratan bu sistem sayesinde kullanıcıların, kullanıcıdan cihaza bağlantı kurarken kalıcı bir şekilde tatmin edilmesi sağlanıyor. Hdac sisteminin hibrit blockchain ağı, çok büyük saldırılara ve çeşitli hack ihtimallerine karşı dahi tamamen saklı bir ağdır. Görüldüğü gibi güvenlik ve gizlilik bu projenin kilit noktalarından biri.

Neden Hdac?

En basit ifadeyle HyundaiDac’ın yapılandırması, karşılıklı sözleşmeler ve cihazlar arası ödemeler için dijital para birimini uygulayabilmek adına tamamiyle kontrollü ve güvenilir bir ekosistem yaratmıştır. Bu platform sayesinde cihazdan cihaza ödeme, kimlik doğrulama ve planlama gibi işlemler sorunsuzca yapılabilecek. Projenin yaratıcıları da tam olarak bu gerekçeyle bizleri seçindiyor. Çünkü onlar Hdacin yalnızca bir teknoloji yeniliği değil, adeta bir teknolojik devrime dönüşeceğine inanıyorlar!

Partnerler ve ekipten de kısaca bahsedeceğim. Projede yer alan danışmanlar da dahil olmak üzere yaklaşık 23 kişilik yaratıcı bir ekip Hdac’ın arkasındaki gücü oluşturuyor. Ekibin ortaya koyduğu çalışma HYUNDAI gibi bir teknoloji öncüsünün partnerliğinde desteklenmekte. Hyundai; Hyundai BS&C, Hyundai BS&I, Hyundai BS&E, Hyundai Pay gibi çeşitli departmanlarıyla bu projenin partnerliğinde yer almıştır. Ayrıca AmaZix, Dexko, Double Chain de projenin partnerleri arasında yer alıyor.


Sizler de HyundaiDac projesinde yer alın!

Hdac TGE: 27 Kasım itibariyle başlıyor ve 22 Aralık 23:50ye kadar devam ediyor.

www.hdac.io

Bitcoincitr

İlk Yorumu Siz Yapın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir